İngilizce

Yabancı dil, özellikle de İngilizce biliyor olmak, iletişim çağında, modern yaşamın vazgeçilmez bir ihtiyacı haline geldi. Kurumumuz, gün geçtikçe önemi daha da artmakta olan yabancı dil eğitim konusunda çok özenli, titiz ve ciddi bir program uygulamaktadır. Uygulanan program çocuklarımızın yaş ve seviyeleri dikkate alınarak ilgi ve sevgilerini cezbedecek şekilde hazırlanmıştır. 

Eğitim programımızda interaktif rol alma, şarkılar ve görsellerle birebir katilim sağlanarak çocukların yer alması ön plandadır. Bu sayede çocukların İngilizceden korkmadan hem cümle kurma becerileri hem de öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanır. 0-6 yaş arası çocuklarda dil öğrenme, yetişkinlerin aksine bilinçli öğrenme olmadan, kendiliğinden gelişir. 

Dili otomatik olarak beyne kaydeden nörofizyolojik mekanizma, en yoğun en aktif bu yaş grubunda çalışmaktadır. Küçük çocuklar yeni bir dili kavramada büyüklere göre daha yeteneklidirler. Aksan, konuşma ritmi ve konuşma biçimini tam olarak yakalayabilmektedirler. Yetişkinler bunu nadiren yapabilmektedir. İki yaşındaki çocuk iki dili ayrı ayrı karıştırmadan kullanabilmektedir.

Yabancı dil eğitimine erken başlanması, dil ediniminin daha kolay ve kalıcı, telaffuzun daha iyi olmasını sağlar. Okulumuzda İngilizce, yabancı dil değil, ikinci anadili olarak kabul edilir

.

Programımızda İngilizce, sınıfımızda, bahçemizde, kahvaltı-öğle yemeği saatlerinde, okul dışı gezilerimizde kısacası İngilizce native öğretmenlerimizin çocuklarla iletişime geçtiği her yerde hem eğitim dili hem de konuşma dili olarak kullanılır. Öğrencileri için İngilizce öğrenme süreci;  etkili ve aktif öğrenmeyi sağlayan akıllı tahta interaktif çalışmalarımız, hikâye anlatımı, serbest ve organize oyunlar, yaratıcı drama, fiziksel hareketlerle desteklenen şarkılar, kukla gösterileri ve kaynak kitaplar kullanılarak geçirilen keyifli zaman dilimidir.

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram
  • c-facebook

© 2015 Fiin Koleji Acıbadem Anaokulu - İlkokulu Tüm Hakları Saklıdır