Eğitsel koordinasyon ve cimnastik derslerimizde öğrencilerimiz beden gelişimlerini sağladığı gibi bunların yanında sosyalleşme ve ileri dönemlerde yapacakları spor branşları için bir ön hazırlık ile beraber özgüvenlerini geliştirmelerini destekler. Burada temel amaçlarımızdan biri de diğer branşlarda yaptığımız gibi çocuğun bu alandaki yetenek ve yatkınlığını keşfetmek sonrasında da bu hususları detaylı olarak velimizle paylaşmaktır.

Eğitsel Koordinasyon ve Cimnastik Neden Önemlidir?

Çocukların erken yaşta beden ve koordinasyon gelişimini sağlayarak büyüme dönemleri için hazırlık sağlamak.
Kontrol ve koordinasyonlarını sağlamak
Vücutlarının farkına varmalarını sağlamak
Beden uzuvlarının kontrollerini sağlamak
Postür ve eklem genişliğini sağlamak
Başarıyı kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenmelerini sağlamak
Kendilerini rahat ve mutlu hissedip özgüvenlerini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Yoga; çocukların yaşam enerjilerini, asanalar (temel duruş biçimleri) ve pranayama (doğru nefes alma tekniği) ile açığa çıkarır. 

Asanalar, doğa, insanlar, hayvanlar ve objelerden esinlenerek hazırlanmıştır. Aslında çocuklarda tükenmek bilmeyen bir enerji vardır, ancak çağımızda bu enerjiler bilgisayar başında ya da televizyon karşısında yanlış yönlendirmeler ile boş yere harcanmaktadır. Bu sonsuz enerjiyi iyi yönde değerlendirme ve pozitif alana kaydırmak için yoga en iyi çalışmalardan biridir.

 

Asanalar yapılırken taklit edilen ağaçlar, hayvanlar onlara yeniden doğa bilincini kazandırır. Asanalar aynı zamanda insan anatomisi ile ilgili yeni bilgiler edinmelerini sağlar.

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram
  • c-facebook

© 2015 Kavram Acıbadem Anaokulu - Tüm Hakları Saklıdır